13 |  STYPENDIA BURMISTRZA za dobre wyniki w nauce...

Ciekawość to pierwszy stopień do... sukcesu.

Sukces, sukces, sukces to słowo możemy odmieniać dzisiaj przez wszystkie przypadki. 6 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia za wysokie wyniki w nauce. Znajdujemy się wśród najlepszych!

Stypendia otrzymali Jakub Solecki, Milan Jeziorski, Karolina Kowalik oraz Klaudia Mazur za wyniki w nauce natomiast Aleksandra Gburyk, Kinga Rachwał za szczególne osiągnięcia w nauce.

Rozdanie nagród odbyło się we wtorek 30 sierpnia w auli Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Stypendia wręczali Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski wraz z wiceburmistrzem ds. oświaty Grzegorzem Korneckim.

Program stypendialny powstał w maju 2020 roku, kiedy Rada Miasta Sanoka na wniosek burmistrza uchwaliła Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Sanoka.

Stypendium za wyniki w nauce przyznaje się uczniom, którzy uzyskali średnią ocen  5,4 w przypadku uczniów klas od czwartej do szóstej oraz  5,3 w przypadku uczniów klas siódmych i ósmych oraz uczniów, którzy z egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej uzyskali co najmniej 90% możliwych do zdobycia punktów przy średniej z ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych wynoszącą co najmniej 4,75.

Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce jest przyznawane dla uczniów, którzy wykazali się osiągnięciami w dziedzinie naukowej, zdobywając tytuł laureata olimpiady lub konkursu przedmiotowego na szczeblu wojewódzkim bądź wyższym w przypadku uczniów klas od cztery do osiem lub zajęli I miejsce w konkursie wiedzy o zasięgu co najmniej powiatowym w przypadku uczniów klas od jeden do trzy.

Stypendia mają formę jednorazowego wsparcia finansowego i wynoszą w tym roku 650 zł za wyniki w nauce oraz 550 zł za szczególne osiągnięcia w nauce.

!!!  JEDNAK OPŁACA SIĘ UCZYĆ  !!!

Niedziela  4.09.2022  ||    Dodała  Dorota A.