17 |  SP6 czyta "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza...

W naszej szkole udział w XI edycji Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania zainicjowała p. Barbara Zdybek - Dyrektor szkoły. Nauczyciele i pracownicy szkoły czytali fragmenty „BALLAD I ROMANSÓW” Adama Mickiewicza.

Była to znakomita okazja do promowania czytelnictwa oraz zachęcania młodych ludzi, aby poznawali i zgłębiali literaturę narodową. Wybrane wiersze ukazały szerokie możliwości pisarskie wybitnego autora, który na tle nastrojowej przyrody wykreował fascynujący i wyjątkowy świat pełen uczuciowości, fantazji i ludowej moralności. Do dziś ten zbiór jest niezwykle popularny, a jego współczesne znaczenie dla polskiej kultury potwierdza między innymi ROK ROMANTYZMU POLSKIEGO, ogłoszony w 2022 roku z okazji dwóchsetlecia jego wydania.

Wspólne oddawanie się lekturze dało nam możliwość przypomnienia sobie utworów takich jak: „Lilije”, „Świteź”, „Powrót taty”, „Pani Twardowska”, „Rękawiczka”.

Aby podkreślić to wydarzenie, postanowiliśmy zorganizować Szkolny Konkurs Pięknego Czytania „Ballad I Romansów”, w którym uczniowie wykażą się swoimi umiejętnościami literackimi.

!!!  Zachęcamy do udziału !!!

Sobota  10.09.2022  ||    Dodała  Katarzyna T.