27 |  "Wszystkie śmieci są nasze" - SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022...

Posprzątajmy Polskę,
wszędzie, wzdłuż i wszerz,
z tych wczorajszych śmieci,
z tych jutrzejszych też.

A na koniec czułe słowa
padną w tej piosence,
posprzątajmy sobie w głowach,
by nie śmiecić więcej!

W minionym tygodniu już po raz 29 odbyła się w Polsce akcja „Sprzątanie Świata”, przebiegająca pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”.

Celem tegorocznej edycji było promowanie nieśmiecenia oraz selektywnej zbiórki odpadów. Jest to bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

W dniu 16 września wszyscy uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami, przyłączyli się do tej szczytnej akcji. Wyposażeni w rękawice i worki porządkowali plac wokół naszej szkoły z przyległym boiskiem i placem zabaw, teren przy drodze prowadzącej na olchowiecki cmentarz oraz tereny przyległe do osiedlowych dróg. Wyjście uczniów w teren poprzedził apel, na którym przypomniano ideę tej akcji, jej cele, zasady segregacji odpadów, na czym polega recycling, a także zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zbierania odpadów.

Pogoda dopisała, a cała akcja przebiegła w radosnym i miłym nastroju. Uczniowie  chętnie uczestniczyli w zbiórce odpadów, wspierając swą postawą ideę akcji.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy poszczególnych klas i pozostali nauczyciele.

Koordynatorami akcji w naszej szkole były panie Anna Fedyń i Anna Blecharczyk.

!!!  „Nikt nie jest zbyt młody, aby działać na rzecz przyrody!”  !!!

Piątek  23.09.2022  ||    Dodały  Anna B. i Anna F.