28 |  MISTRZ Pięknego Czytania...

22 września w naszej szkole odbył się II etap Szkolnego Konkursu „MISTRZ Pięknego Czytania”.

Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz promocja młodych talentów. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas II-III oraz uczniowie klas IV-VIII. Głównym zadaniem konkursowym było przeczytanie w sposób bezbłędny i atrakcyjny oraz głosowa interpretacja przygotowanego wcześniej fragmentu literatury. W tym roku młodsi uczniowie przygotowali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, a młodzież - wiersze z tomiku poezji „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Komisja konkursowa w składzie: p. Barbara Zdybek - dyrektor szkoły, p. Irena Bojarska - wicedyrektor, p. Renata Handermander - nauczyciel bibliotekarz, wyłoniła następujących zwycięzców:

--- w kategorii klas II-III:

„Mistrz Pięknego Czytania” - Georgina Kusiak z klasy 3
Miejsce II – Kornelia Opar z klasy 3
Miejsce III – Bianka Urbaniak z klasy 2

--- w kategorii klas IV-VIII:

„Mistrz Pięknego Czytania”- Natalia Buras z klasy 4
Miejsce II- Milan Jezierski z klasy 6

iejsce III- Michał Mleczko z klasy 8

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz gratulacje z rąk komisji konkursowej.

Uczestnikom bardzo dziękujemy, a laureatom życzymy dalszych sukcesów. Konkurs zorganizowały: p. Katarzyna Tymcio, p. Edyta Podstawska, p. Monika Kijowska.

Piątek  23.09.2022  ||    Dodała  Katarzyna T.