51 |  Europejski Dzień Języków Obcych...

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole obchodzony był  Europejski Dzień Języków.

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma na celu zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

Na  lekcjach języka angielskiego klasach od 1-8 oraz języka niemieckiego w klasach 7-8 rozwiązywane były quizy językowe, sprawdzające wiedzę o językach naszego kontynentu.

W klasach 7 i 8 odbył się turniej wiedzy „The Best of the Best”. Pytania dotyczyły przede wszystkim wiedzy z języka angielskiego i niemieckiego. Czteroosobowe drużyny mogły wykazać się między innymi znajomością kultury i  geografii  krajów anglo... i niemieckojęzycznych oraz  gramatyki. Wśród pytań pojawiły się takie dotyczące aktualnych nurtów w piłce nożnej, muzyce czy polityce.

Uczniowie mogli dowiedzieć się ciekawostek na temat różnych języków, posłuchać ich  oraz rozwiązać różne quizy na tablicy interaktywnej. Takie lekcje na pewno  uświadomiły uczniom, że języka uczymy się nie tylko w szkole, dla ocen, ale i przez całe życie, choćby słuchając muzyki, oglądając filmów czy korespondując z „komputerowymi” znajomymi.

Dzień ten miał za zadanie podkreślić znaczenie wszystkich języków i zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych. Lekcja uświadomiła nam, że rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem KAŻDEGO z nas w Europie.

Czwartek  6.10.2022  ||    Dodała  Ewelina K.