65 |  Odkrywamy KRAKÓW, czyli wycieczka integracyjna klasy 6a i 8b...

Wczesnym rankiem 11 października uczniowie klasy 6a i 8b pod opieką nauczycieli wyruszyli na wycieczkę szkolną. Celem naszego wyjazdu zorganizowanego w ramach, ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, projektu „Poznaj Polskę” był Kraków.

Pierwszy dzień naszego wyjazdu obejmował zwiedzanie wystawy przedstawiającej życie Tadeusza Kościuszki, a następnie wejście na Kopiec Kościuszki, skąd mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Krakowa.

Kolejny punkt naszej wizyty stanowił Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Na powierzchni ponad 6 ha parku rozmieszczone są m.in.: urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna „GEO-GRÓDEK", ekspozycja sensoryczna „ZAPACHOWO", zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema – „LEM-BIRYNT" i wiele innych atrakcji. Inspirujące eksperymenty, modele edukacyjne dla dzieci w każdym wieku to super pomysł na odkrywanie praw natury oraz na relaks i zabawę, dlatego też każdy z nas znalazł coś interesującego dla siebie. W radosnych nastrojach zrobiliśmy zakupy w pobliskiej Galerii Kraków i udaliśmy się na odpoczynek do naszego hotelu.

Drugi dzień naszego pobytu w Krakowie zaczęliśmy bardzo wcześnie od przepysznego śniadania, by zaraz po nim udać się na zwiedzanie Katedry Wawelskiej i wspinaczką na wieżę, gdzie każdy mógł dotknąć Dzwonu Zygmunta. Kolejnym punktem tego dnia było zejście do Grobów Królewskich w krypcie świątyni.

Następnie udaliśmy się na spacer po Krakowie. Zobaczyliśmy Barbakan, Bramę Floriańską, Kościół Mariacki, Sukiennice. Przy pięknej pogodzie dzieci podziwiały dawną siedzibę królów, stare ulice, kościoły i inne zabytki. Oprócz tego, spacerując po krakowskim Rynku, uczestnicy wycieczki zapoznali się z historią tego pięknego grodu nad Wisłą. W programie nie mogło zabraknąć Smoka Wawelskiego będącego wielką atrakcją tego miasta.

Na ulicy Jagiellońskiej uczniowie mogli zobaczyć Collegium Maius – pierwszą siedzibę Akademii Krakowskiej. Zwiedzanie Krakowa zakończyliśmy w Muzeum Figur Woskowych, gdzie każdy z nas mógł zrobić sobie zdjęcie np. z ulubionym aktorem. Podczas naszej wizyty z opowieści pani przewodnik mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat miasta, w którym spędziliśmy 2 dni. Trochę już zmęczeni, ale nadal w radosnych nastrojach udaliśmy się w drogę powrotną do Sanoka.

Podczas całego wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowały panie: Anna Fedyń, Renata Handermander, Zdzisława Janowska i Gertruda Lubieniecka – Jakiel.

Poniedziałek  17.10.2022  ||    Dodała  Anna F.