84 |  Klasa 1a wybrała się na wycieczkę do Bóbrki i Krosna...

W dniu 21 października 2022 r. klasa 1a wybrała się na wycieczkę do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce oraz Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Wycieczka była zorganizowana w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki projektu "POZNAJĘ POLSKĘ".

W Bóbrce dzieci dowiedziały się bardzo ciekawych rzeczy o Ignacym Łukasiewiczu, polskim farmaceucie, przedsiębiorcy, wynalazcy lampy naftowej i założycielu pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej. Mogliśmy wejść do domu wynalazcy, gdzie przewodnik pokazał jak wyglądała praca w aptece ponad sto lat temu. Następnie słuchaliśmy ciekawego hologramu, a potem pokazano jak wyglądała pierwsza lampa naftowa, którą wynalazł Ignacy Łukasiewicz. Cała nasza klasa mogła zobaczyć oczyszczoną naftę.

Następnie udaliśmy się do "CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA" w Krośnie. Przy piecu hutniczym uczniowie dowiedzieli się jak powstaje szkło oraz zobaczyli proces tworzenia szklanej róży. Wszyscy uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, gdzie każdy miał okazję zrobić własną szklaną monetę.

!!!  Wycieczka była bardzo interesująca, zapewniła dużo wrażeń, wzbogaciła o wiedzę i ciekawe doświadczenia  !!!

Piątek  4.11.2022  ||    Dodała  Anna Ł.