117 |  Szkolny Konkurs Fotograficzny "JESIEŃ PORA KOLOROWA"...

Kolejny już raz uczniowie klas I-III mogli wykazać się swoim talentem artystycznym w ramach Szkolnego Konkursu Fotograficznego „JESIEŃ – PORA KOLOROWA”.

Celem konkursu jest:

--- zachęcenie dzieci do poznawania przyrody,
--- rozwijanie umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych najbliższego otoczenia,
--- przebywanie na świeżym powietrzu i spędzanie czasu z rodziną,

--- upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki już wśród najmłodszych odbiorców.

Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wzięli udział następujący uczestnicy:

--- klasa 1a: Martyna Michniak, Kacper Kucharski, Matvii Jurkiv, Nikola Pietruszka, Zuzanna Kaszowska, Adam i Maja Cieślik, Milena Opar, Alicja Jachimowska.
--- klasa 2a: Bartłomiej Hydzik, Małgorzata Tomusiak, Wiktoria Woźniak.
--- klasa 3a: Amelia Bodziak, Joanna Biega, Kornelia Opar, Zuzanna Rycyk.

Wpłynęły bardzo ciekawe, pomysłowe, piękne prace, w których dzieci wykazały się niezwykle oryginalną interpretacją tematu i talentem fotograficznym. Wszystkie można było podziwiać w utworzonej szkolnej galerii.

Twórczość uczniów oceniała Komisja Konkursowa w składzie: p. Barbara Zdybek – dyrektor szkoły, p. Pelagia Bąk - nauczycielka plastyki oraz p. Renata Handermander - nauczycielka bibliotekarka

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Amelia Bodziak, Nikola Pietruszka,
II miejsce: Maja i Adam Cieślik, Alicja Jachimowska, Kacper Kucharski,
III miejsce: Małgorzata Tomusiak, Zuzanna Rycyk,
Wyróżnienie: Joanna Biega, Kornelia Opar.

W dniu 23 listopada odbył się apel, podczas którego Pani Barbara Zdybek - dyrektor szkoły wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy, a laureaci otrzymali w nagrodę atrakcyjne albumy przyrodnicze.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy podjęli trud nie tylko wykonania wspaniałych zdjęć, ale też wielu wypraw w poszukiwaniu okazów przyrodniczych i „darów jesieni”, które uwiecznili na swych fotografiach.

Organizatorem konkursu jest p. Anna Blecharczyk, opiekun Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody „EKOLUDKI”.

!!!  SERDECZNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO RADY RODZICÓW za ufundowanie nagród dla zwycięzców konkursu  !!!

Piątek  25.11.2022  ||    Dodała  Anna B.