155 |  Spotkanie integracyjne z kolegami z Francji...

Uczniowie klasy 6 w ramach zajęć rozwijających i otwartej lekcji spotkali się on-line na platformie ZOOM i WhatsApp z kolegami z Francji.

W czasie spotkania uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe. Zaprezentowali swoim kolegom postać Fryderyka Chopina, którego to ciało jest złożone w grobowcu na cmentarzu Pere-Lachaise w Paryżu, a serce wróciło do Warszawy.

Uczniowie z Francji przygotowali prezentacje o patronie swojej szkoły pisarzu i dramaturgu Marcelu Ayme.

Spotkanie było bardzo interesujące dla obu stron a pod koniec udało się nam poznać osobiście osoby, z którymi korespondujemy w tradycyjny sposób.

Spotkanie zaaranżowała p. Gertruda Lubieniecka Jakiel, a pani Christelle Rebuffat przygotowała francuską klasę.

Środa  21.12.2022  ||    Dodała  Gertruda L. J.