158 |  Wigilia w klasie 3a..

Wigilijny Wieczór, opłatek na stole,
Zapach potraw wśród płonących świec,
Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym
Niesie ziemi swą niebiańską pieśń.
Bóg Miłością dusze rozświetla
I opłatek błogosławi biały,
Wlewa pokój w nasze smutne serca
Narodzony dzisiaj Jezus mały.
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.

W dniu 21 grudnia odbyła się w klasie IIIa uroczysta "Wigilijka".

Zgodnie z naszą polską tradycją uczniowie wraz z wychowawczynią klasy, nauczycielem wspomagającym p. Gertą Lubieniecką - Jakiel oraz przedstawicielami Rodziców zasiedli do wspólnego posiłku, który rozpoczęło wspólne przełamanie się opłatkiem i składanie życzeń.

Na pięknie udekorowanym stole znalazły się m.in. pyszne pierożki, czerwony barszcz, pachnące pierniczki oraz inne wspaniałe wypieki. Wszystkie potrawy przygotowane przez Rodziców były przepyszne i bardzo dzieciom smakowały.

Nie obyło się też bez wspólnego kolędowania i śpiewania pastorałek, co należy do naszej Wigilijnej tradycji.

W tym dniu panował bardzo miły, podniosły nastrój, wprowadzający w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

!!!  Wychowawczyni klasy, p. Anna Blecharczyk, składa serdeczne podziękowania Wszystkim Rodzicom,
którzy mieli udział w przygotowaniu naszej
klasowej uroczystości  oraz zasiedli z nami do wigilijnego stołu  !!!

Poniedziałek  2.01.2023  ||    Dodała  Anna B.