176 |  "Ignacy Łukasiewicz" - Prometeusz naszych czasów"...

Ignacy Łukasiewicz to jeden z patronów roku 2022.

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, podejmując uchwałę w tej sprawie, podkreślił jego zasługi dla rozwoju polskiego przemysłu i gospodarki, a także zaangażowanie w walkę o niepodległość. W tym roku przypadała bowiem w styczniu 140. rocznica śmierci, a w marcu 200. rocznica urodzin tego wybitnego Polaka – pioniera przemysłu naftowego, filantropa i działacza niepodległościowego.

Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ w Sanoku zorganizowało dwa konkursy powiatowe dotyczące tego wielkiego Polaka: konkurs historyczny i plastyczny.

W konkursie historycznym naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8a: Karolina Kowalik, Milena Sadlik i Julia Koziniec. Karolina Kowalik zdobyła IV miejsce. W konkursie plastycznym Natalia Buras z klasy 4a zdobyła I miejsce.

!!!  SERDECZNIE GRATULUJEMY  !!!

Wtorek  10.01.2023  ||    Dodała  Pelagia B.