180 |  "Bezpieczne FERIE zimowe" - spotkanie uczniów z klas 0-III z POLICJANTAMI...

Dnia 11 stycznia 2023 r. przed rozpoczynającymi się feriami zimowymi uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji z KPP w Sanoku.

Głównym celem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w trakcie zbliżającego się wypoczynku zimowego. Policjanci przestrzegali przed zagrożeniami jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Mówili  też o niebezpiecznych zjazdach sankami w okolicach dróg, zbiorników wodnych i wchodzenia na zamarznięte akweny wodne. Prosili o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i przekonywali uczniów o tym, że noszenie odblasków wpływa znacząco na poprawę bezpieczeństwa. Dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Rozmawiano także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.

W Klasie I dodatkowo przeprowadzono zajęcia pt. „Bezpieczeństwo - Pierwsza klasa. Miś Popo radzi”.

!!!  Na zakończenie prelekcji uczniowie zadawali funkcjonariuszom pytania
dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami  !!!

Środa  11.01.2023  ||    Dodała  Anna Ł.