182 |  KONCERT BOŻONARODZENIOWO-KARNAWAŁOWY dla Babci i Dziadka...

Długo przygotowywaliśmy się do tego koncertu. Wiedzieliśmy, że utwory przygotowywane z dużym sercem i wkładem pracy będą miłym prezentem dla najbliższych. I podarowaliśmy je… Babci i Dziadziowi, w przededniu ich święta, w podzięce za codzienną pomoc, serce, poświęcony czas.

To dzięki babci i dziadziowi - jak podsumowała obecna na koncercie Pani dyrektor Barbara Zdybek - dzieci nie muszą chodzić z kluczami na szyi, lecz są bezpiecznie odprowadzane i zadbane. To ogromna pomoc dla zapracowanych i zabieganych rodziców. To przekazywane wartości, mądrość, wzorce zachowań.

Spotkanie w klimacie bożonarodzeniowej, pięknej dekoracji, migających światełek, rozpoczęło się przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu wszystkich uczniów z klas 1 – 3. Zabrzmiały kolędy w wykonaniach solowych, duetach oraz w pięknym brzmieniu chóru złożonego z wszystkich uczniów. Zobaczyliśmy Świętą Rodzinę, pastuszków i gości, którzy zawitali do stajenki. Ważnym i wzruszającym momentem był przekaz treści kolędy CICHA NOC w języku migowym, zaprezentowany przez wszystkie dzieci. Całość dopełniały piękne stroje, w które przebrani byli uczestnicy.

Następnie odbył się koncert karnawałowy w wykonaniu solistów Szkolnego Zespołu Wokalnego MARAKASY z klas 1-8. Rozbrzmiały kolędy, jak również przeboje ulubionych artystów estrady polskiej, z bajek oraz utwory w języku angielskim. Koncert był obszerny, ale każdy młody artysta pragnął jak najpiękniej, na miarę swoich możliwości, zaprezentować się solowo, w ulubionej piosence, by przekazać ją w muzycznym prezencie obecnym na koncercie babci i dziadziowi. Wokaliści wystąpili w galowych, odświętnych, barwnych kreacjach, które wzbogacały klimat wykonań. Miłą niespodzianką był również wiersz „O babci i dziadziu”, pięknie wykonany przez Olę z klasy 4a.

Podziękowaniem dla młodych artystów były brawa  licznie zgromadzonej publiczności, wśród której gościła Pani dyrektor Barbara Zdybek, Pani wicedyrektor Irena Bojarska oraz nauczyciele i członkowie rodzin uczestników koncertu.

Koncert stworzył również możliwość przekazania dobrowolnego datku na konto WOŚP.

Przedstawienie jasełkowe przygotowane zostało przez panie Mariolę Bodnar, Annę Blecharczyk, Annę Łakoś oraz Renatę Handermander. Przekaz w języku migowym przygotowała i zaprezentowała wraz z dziećmi p. Monika Kijowska. Piękne dekoracje przygotowały panie: Natalia Dankiewicz-Janusz, Barbara Krajewska, Edyta Podstawska, Monika Kijowska. Solistów do koncertu karnawałowego wraz z nagłośnieniem koncertu przygotowała p. Renata Handermander.

W koncercie zaprezentowali się w wykonaniach solowych: Julia Borek i Martynka Michniak (1a), Małgorzata Tomusiak, Hanna Adamczyk i Ewa Kramarz (2a), Georgina Kusiak, Małgorzata Łonyszyn, Laura Jachimowska, Maja Krajewska i Maja Głuszyk (3a), Natalia Buras i Maria Janik (4a), Amelia Domaradzka i Amelia Wojdyła (4b), Wojciech Glinianowicz i Maja Michniak (5a), Alicja Kafara (6a), Karolina Wyżycka i Klaudia Mazur (7a), Anna Nowak i Karolina Żyłka (8a), Nikola Spedzia (8b).

Wiersz recytowała Aleksandra Jagniszczak (4a).

Poniedziałek  16.01.2023  ||    Dodała  Renata H.