201 |  Międzyszkolny Konkurs Plastyczno - Literacki o Janie Pawle II...

Uczniowie klasy 5a w ramach realizacji projektu edukacyjnego wzięli udział w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Zespół Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o życiu i świętości Ojca Świętego Jana Pawła II, pogłębianie znajomości nauczania Jana Pawła II i przesłania Jego pontyfikatu.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu albumu dotyczącego życia i pontyfikatu Św. Jana Pawła II obejmującego swą tematyką jedno z poniższych zagadnień:

--- Dzieciństwo Karola Wojtyły.
--- Lata młodzieńcze przyszłego papieża.
--- Miejsca odwiedzane przez papieża w Polsce i na świecie.
--- Twórczość Jana Pawła II.
--- Drogowskazy życiowe dla dzieci i młodzieży.

Na konkurs wyłoniono cztery prace, wszystkie zostały nagrodzone. Zwycięzcą jest Julia Jaworska, która zdobyła I miejsce, III miejsce trafiło do Wojciecha Glinianowicza, a wyróżnienia uzyskali Nikodem Bat i Gabriela Kopiec.

Projekt był realizowany na lekcjach plastyki pod kierunkiem nauczyciela Pelagii Bąk.

!!!  Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  !!!

Czwartek  9.02.2023  ||    Dodała  Pelagia B.