217 |  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego...

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego. Celem akcji jest promocja języka ojczystego oraz uświadomienie, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem polskim w codziennym życiu.

W obchody Dnia Języka Ojczystego włączyli się uczniowie klas czwartych naszej szkoły. Zorganizowano Szkolny Konkurs Wiedzy o Języku Ojczystym. Uczniowie z zainteresowaniem rozwiązywali w poszczególnych konkurencjach zadania: zagadki gramatyczne, łamigłówki ortograficzne, krzyżówki, wyrazy wieloznaczne oraz wskazywano bohaterów lektur.

W składzie komisji były: p. Barbara Zdybek - Dyrektor Szkoły, p. Irena Bojarska - Wicedyrektor i p. Zdzisława Janowska - nauczyciel języka  polskiego.

!!!  „Mistrzami Języka Polskiego” okazali się uczniowie klasy 4b  !!!

Konkurs zakończyliśmy próbą recytacji „łamańców językowych. Zmagania z trudnymi do wymówienia zdaniami wprawiły wszystkich w radosne nastroje. Każdy uczeń otrzymał zakładkę z pisownią trudnych słów. Czwartoklasiści uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem i wszyscy powinniśmy o niego dbać.

Koordynatorem konkursu była p. Katarzyna Tymcio.

Sobota  4.03.2023  ||    Dodała  Katarzyna T.