226 |  Uczniowie 2a z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku...

7 marca uczniowie klasy 2a uczestniczyli w ciekawych zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Grzegorza z Sanoka. Zajęcia prowadziła pani Joanna Kusiak. Była to pierwsza wizyta klasy 2a w tej placówce, dlatego uczniowie zajrzeli do każdego działu sanockiej biblioteki, poznając funkcje i przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń.

Największe zainteresowanie wzbudziła Strefa dla Dzieci i Młodzieży, znajdująca się na najwyższym piętrze, gdzie uczniowie poznali zasady zachowania się w bibliotece oraz dowiedzieli się, w jaki sposób można wypożyczyć książki.

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet zaprezentowano uczniom niezwykle bogatą ofertę książek, których bohaterkami są dziewczynki.

Przypomniano uczniom, że książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach plastycznych pod hasłem „Słoik pełen życzeń- na Dzień Kobiet”, które poprowadziła pani Joanna Szostak – Rogoz. Każdy wykonał niezwykły słoik pełen życzeń.

Na zakończenie znalazł się też czas na zabawę i buszowanie między regałami. Drugoklasiści przekonali się, że biblioteka to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani. Wielu uczniów zadeklarowało, że będą częściej odwiedzać to miejsce.

Czwartek  9.03.2023  ||    Dodała  Mariola B.