234 |  Międzyszkolny Konkurs Plastyczno–Literacki „Niektórzy lubią… Szymborską” rozstrzygnięty...

16 marca 2023 r. nasza szkoła miała przyjemność gościć uczniów sanockich szkół podstawowych - uczestników Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod tytułem „Niektórzy lubią… Szymborską”, który objął patronatem Burmistrz Miasta Sanoka, pan Tomasz Matuszewski.

Wydarzenie to, którego głównym celem było uczczenie 100. rocznicy urodzin noblistki, wpisuje się w uroczyste obchody Roku Szymborskiej.

Jury w składzie: pani Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz, długoletnia nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej 3 im. Tadeusza Kościuszki i Gimnazjum nr 3 w Sanokuoraz Redaktor Naczelna ”Tygodnika Sanockiego”, przyjaciółka i sekretarz sanockiego poety Janusza Szubera, pani Barbara Zdybek - Dyrektor Szkoły, pani Renata Handermander - bibliotekarka i nauczycielka muzyki, oceniło występy młodych recytatorów przyznając następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce ex aequo: Lena Statkiewicz (SP9), Franciszek Serafin (SP1)
II miejsce ex aequo: Maja Fejdasz (SP9), Aleksandra Ropel (SP1)
III miejsce ex aequo: Milan Jezierski (SP6), Dawid Knurek (SP8)

Wyróżnienia: Wiktoria Chmura (SP2), Adam Kopaniszyn (SP3), Patryk Maślak (SP4), Lena Solarz (SP8), Paweł Kiczorowski (SP3), Karolina Kowalik (SP6), Julia Żywicka (SP2).

!!!  Uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno – Literackiego  „Niektórzy lubią… Szymborską”,
wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w Naszej Szkole, 22.marca 2023r. !!!

Sobota  18.03.2023  ||    Dodała  Zdzisława J.