267 |  Światowy Dzień Wody i Ogólnopolska Akcja "Operacja - CZYSTA RZEKA"...

Światowy Dzień Wody obchodzony jest corocznie 22 marca.

Z tek okazji w klasie 4a odbyła się lekcja mająca na celu uświadomienie dzieciom znaczenia wody dla człowieka i środowiska oraz potrzeby racjonalnego jej wykorzystywania.

Uczniowie wymieniali liczne działania, jakie można podejmować w codziennym życiu aby oszczędzać wodę oraz rozwiązywali tematyczne quizy.

Dodatkowo, klasa przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji „Operacja-CZYSTA RZEKA”, organizowanej w naszym regionie przez Fundację im. Mariana Pankowskiego. W ramach akcji dzieci uporządkowały teren wokół szkoły oraz okoliczne ulice. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem o czym świadczyły pełne worki zebranych śmieci.

Poprzez udział w takich działaniach dzieci uwrażliwiane są na konieczność ochrony przyrody oraz kształtują postawy proekologiczne.

Czwartek  13.04.2022  ||    Dodała  Marta W.