285 |  Uroczyste PASOWANIE na CZYTELNIKA w klasie pierwszej...

W dniu 21 kwietnia 2023 r. w Bibliotece Szkolnej odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy pierwszej.

W tym pięknym momencie uczestniczyła Pani Dyrektor Barbara Zdybek oraz Pani wicedyrektor Irena Bojarska. Uczniom towarzyszyła wychowawczyni – pani Anna Łakoś oraz nauczyciele - pani Edyta Podstawska i pani Barbara Krajewska. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym zaśpiewaniem piosenki pt.: ”Mała książka wielki człowiek” z solowym debiutem Nikoli Pietruszki z klasy 1.

Podczas rozmowy dzieci w swych mądrych i pięknych wypowiedziach stwierdziły, iż czytanie jest bardzo ważne. Daje wiedzę, rozwija wyobraźnię, i słownictwo. Tym samym potwierdziły rangę wydarzenia, jakim jest Pasowanie na Czytelnika. Dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, jej regulaminem i zasadami korzystania z książki. Następnie przystąpiły do wykonania 3 grupowych zadań: układały bajkowe puzzle, odgadywały tytuły bajek na podstawie czytanych fragmentów oraz rozwiązywały zagadki obrazkowe. Dzieci spisały się na medal! Wykazały się umiejętnością pracy w grupie oraz szeroką wiedzą czytelniczą. Brawo!

Następnie uczniowie wysłuchali „Prośby książki”, które zaprezentowała Milenka Opar w imieniu książeczek i złożyły uroczyste Przyrzeczenie. Wyposażone w wiedzę i umiejętności, mogły przystąpić do ważnego momentu. Pani Dyrektor Barbara Zdybek dokonała uroczystego Pasowania na Czytelnika. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową książkę: Legendy Polskie z wierszowaną dedykacją.

Uroczystość oficjalna zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć. Po Pasowaniu wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Życzymy młodym czytelnikom wspaniałych przygód z książką!

!!!  Serdecznie dziękuję za pomoc w wykonaniu pięknej dekoracji do uroczystości Paniom:
Barbarze Krajewskiej oraz Edycie Podstawskiej  !!!

Bardzo dziękuję za pyszny poczęstunek przygotowany przez Mamy: panią Michniak i panią Adamiak.

Pamiątkowe książeczki dla najmłodszych czytelników zostały zakupione z funduszy pozyskanych
z Kiermaszu Książki Uwolnionej zorganizowanej przez Bibliotekę Szkolną.

!!!  Serdecznie dziękuję Pani Dorocie Adamskiej za pomoc w organizacji kiermaszu i sprzedaż książek.
Dziękuję wszystkim, którzy zakupili książeczki, wspierając tym samym Bibliotekę Szkolną  !!!

Czwartek  27.04.2022  ||    Dodała  Renata H.