286 |  Szkolny Konkurs Recytatorski „PRZYRODA W POEZJI” dla klas I-III...

„…Woda, powietrze, ziemia, las, zwierzęta, rośliny
zostały stworzone przez Boga i zasługują na szacunek”

Św. Jan Paweł II,
podczas czwartej pielgrzymki do Polski
5 czerwca 1991 r.

Nasza planeta od lat wysyła nam ostrzegawcze sygnały, których dłużej nie możemy ignorować. Ustanowiony ponad pięćdziesiąt lat temu Dzień Ziemi, przypomina o tym, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

Obchodom każdego „DNIA ZIEMI” towarzyszy zawsze szereg wydarzeń, konferencji, spotkań, meetingów oraz praktycznych akcji podejmowanych na rzecz środowiska naturalnego. W naszej szkole, w dniu 24 kwietna, w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, odbyła się już XIII edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „PRZYRODA W POEZJI”, dla uczniów klas I-III.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań poezją, doskonalenie umiejętności recytatorskich, twórcza wymiana doświadczeń artystycznych, ale przede wszystkim kreowanie właściwych postaw wobec przyrody.

W tegorocznej edycji zaprezentowali się następujący uczniowie:

--- klasa 1a: Nikola Pietruszka, Natalia Bartkowska, Daniel Filipenko;
--- klasa 2a: Małgorzata Tomusiak, Bianka Urbaniak, Rafał Kilar;
--- klasa 3a: Małgorzata Łonyszyn, Maja Krajewska, Georgina Kusiak.

Wykonawcy, recytując wiersze związane z ekologią, ochroną przyrody i bioróżnorodnością, uczcili święto naszej planety – ZIEMI.

Ich popisy oceniała Komisja Konkursowa w składzie: p. Barbara Zdybek – dyrektor szkoły, p. Irena Bojarska – v-ce dyrektor, p. Renata Handermader – nauczyciel bibliotekarz. Komisja, oceniając wykonawców, brała pod uwagę: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie utworu, recytację (odpowiednie tempo, intonację głosu), a także ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużymi umiejętnościami recytatorskimi i ciekawą interpretacją prezentowanych utworów.

Największy sukces odnieśli wykonawcy:

--- Georgina Kusiak, z klasy 3a, która zajęła I miejsce,
--- Rafał Kilar,
z klasy 2a, który zajął II miejsce,
--- na miejscu III
uplasowała się dwójka wykonawców: Natalia Bartkowska, Daniel Filipenko, z klasy 1a

!!!  Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu
 należą się gratulacje i wielkie brawa  !!!

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy nagrody książkowe.

Pomysłodawcą i organizatorem dotychczasowych edycji konkursu jest p. Anna Blecharczyk –opiekun Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody „EKOLUDKI”.

!!!  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców
za ufundowanie atrakcyjnych nagród książkowych  !!!

Czwartek  27.04.2023  ||    Dodała  Anna B.