288 |  Uroczysty Apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu 4b...

28 kwietnia w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 4b pod opieką p. Eweliny Krawiec, którzy starali się jak najlepiej sprostać niełatwemu zadaniu.

O oprawę muzyczną zadbała Pani Renata Handermander i uczniowie ze Szkolnego Zespołu FOLKOWIANKI oraz uczennica klasy 7a, Karolina Wyżycka.

Apel wzbudził uczucia patriotyczne wśród uczniów i w ciekawy sposób przedstawiał ważne wydarzenia w historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Przenosząc nas w minione wieki, nasi aktorzy przypomnieli, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.

Głównym celem apelu było uświadomienie dzieciom i młodzieży postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszymy się więc wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn narodowy.

Piątek  28.04.2023  ||    Dodała  Ewelina K.