291 |  FINANSOAKTYWNI, czyli Ogólnopolski Program Edukacyjny Ministerstwa Finansów...

FINANSOAKTYWNI to Ogólnopolski Program Edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Finansów, adresowany do uczniów starszych klas szkół podstawowych. W bieżącym roku szkolnym odbywa się jego VIII edycja pod hasłem: BUDŻET. PLAN DO DZIAŁANIA!

W ramach tego programu, realizowanego w naszej szkole na lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie, uczniowie zapoznawali się z pojęciem budżetu, zarówno tego domowego jak i państwowego. Uczestniczyli też w planowaniu budżetu obywatelskiego.

W efekcie powstały TRZY SZKOLNE PROJEKTY, dotyczące najbliższego środowiska. Dzisiaj prezentujemy pierwszy z nich. Jego tytuł brzmi „PSI AZYL - modernizacja schroniska dla zwierząt w Sanoku”. Autorami projektu są uczniowie klasy 8b: Milena Jachimowska, Nikola Spędzia i Kamil Gorczyca. Głównym celem opracowanego przez nich projektu jest pomoc dla schroniska dla zwierząt w Sanoku, prowadzonego przez Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Schronisko zmaga się z wieloma problemami finansowymi. Konieczna jest modernizacja pomieszczeń, w których przebywają psy. Uczniowie zaplanowali w swoim projekcie przebudowę i doposażenie schroniska. W przygotowanym artykule promocyjnym napisali:

"Chcemy zadbać o komfort wszystkich znajdujących się w schronisku zwierząt.
Mam nadzieję, że nasz projekt zwróci uwagę sanoczan na problem bezdomnych, czy żyjących w okropnych warunkach psów.
A być może przyczyni się również do tego, że schroniskowe czworonogi znajdą swój nowy dom.
Odwiedzajcie schronisko w Sanoku i pomóżcie nam go wyremontować. Być może też w schronisku spotkacie pieska,
który skradnie Wasze serce i zostanie nowym domownikiem na długie lata."

Piątek  5.05.2022  ||    Dodała  Irena B.