298 |  Ogólnopolski Program FINANSOWOAKTYWNI - "Siłownia zewnętrzna przy SP6 Sanok"...

Ania Nowak, Karolina Żyłka i Wiktoria Podolak to zespół z klasy 8a biorący udział w Ogólnopolskim Programie FINANSOAKTYWNI: BUDŻET. PLAN DO DZIAŁANIA!

W ramach tego programu, uczennice opracowały projekt dotyczący utworzenia SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ przy naszej szkole. Przeprowadziły ankietę, w której zapytały swoich rówieśników czy taka siłowni to dobry pomysł i czy chcieliby z niej korzystać. Z analizy ankiety wynika, że uczniowie nie tylko lubią sport ale także chętnie ćwiczą. Dlatego też szkolna siłownia zewnętrzna to ich zdaniem doskonały pomyśl.

Uczennice w uzasadnieniu do projektu podkreślają, że gdyby udało się utworzyć siłownię można by tam organizować lekcje w ramach wychowania fizycznego. Z tego miejsca mogliby korzystać nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także mieszkańcy całej dzielnicy.

Efektem pracy Ani, Karoliny i Wiktorii jest wizualizacja projektu, plakat i specjalna ulotka promocyjna. W artykule na ten temat autorki napisały:

"Siłownia zewnętrzna z pewnością sprzyjałaby rozwojowi sportu w naszej szkoły,
ale również integracji całego środowiska szkolnego i lokalnego.
Ułatwiłaby kontakty z ludźmi, poznawanie nowych osób, dzielenie się z nimi pasją do sportu”.

Siłownia przy szkole to jak na razie projekt „wirtualny”, ale mamy nadzieję, że kiedyś uda się go naprawdę zrealizować.

Wtorek  9.05.2022  ||    Dodała  Irena B.