301 |  Wirtualna podróż klasy 3a po naszej planecie...

W dniu 5 maja 2023r. uczniowie klasy 3a, uczestniczyli w ciekawych zajęciach dotyczących Układu Słonecznego  oraz Ziemi, wzbogaconych o fascynującą wirtualną podróż po naszej planecie. Ta niezwykła przygoda możliwa była dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, który nasza szkoła pozyskała w ramach Ogólnopolskiego Programu „Laboratoria Przyszłości”.

Za sprawą okularów VR uczniowie odbyli wirtualną podróż po ciekawych zakątkach naszej planety, podziwiając jej walory przyrodnicze; ciekawe krajobrazy, świat wodny. Dzieci mogły zobaczyć różne osobliwości z każdej strony, siedząc bezpiecznie i wygodnie w ławce. Miały możliwość zajrzeć w głąb oceanu i relaksować się pływając z pięknymi kolorowymi rybkami, ale też przeżyć dreszczyk emocji stając oko w oko z otwartą paszczą rekina.

Dzięki wykorzystaniu nowych technologii, uczniowie w bardzo ciekawy sposób utrwalali zdobytą już wiedzę i poszerzyli ją o nowe informacje. Zajęcia były bardzo ciekawe i bogate w emocje.

Przeprowadziły je p. Anna Fedyń i p. Anna Blecharczyk.

Środa  10.05.2023  ||    Dodała  Anna B.