302 |  "MŁODE GŁOWY" - wyniki przeprowadzonych badań...

Uczniowie klas 5-8 z naszej szkoły przystąpili do projektu „Młode Głowy” przeprowadzonego przez fundację UNAWEZA i Martynę Wojciechowską.

79 osób przystąpiło i ukończyło ankietę badawczą dotyczącą zdrowia psychicznego, mówienia otwarcie o nim oraz umiejętności proszenia o pomoc osób dorosłych.

W całej Polsce 180.000 osób w wieku 10-19 lat przystąpiło anonimowo i dobrowolnie do badań a wyniki są już znane.  Nasza szkoła również otrzymała raport.

Dzięki zaangażowaniu fundacji od przyszłego roku szkolnego 2024/2025 rusza Program Profilaktyczny w związku z powyższymi badaniami. Nasza szkoła przystępuje do bezpłatnego programu.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ - tak mówi Martyna Wojciechowska inicjatorka projektu.
Nie bójmy się rozmawiać otwarcie i szczerze z dziećmi
 - one tego potrzebują.
Bądźmy odpowiedzialnymi rodzicami i dorosłym, gdyż z problemem trzeba sobie poradzić a nie udawać ze go nie ma.

Projekt w szkole nadzorowała pani Gertruda Lubliniecka Jakiel.

Piątek  12.05.2022  ||    Dodała  Gertruda L. J.