303 |  Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "MAŁY SUPERMATEMATYK"...

11 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku spotkali się uczniowie klas I-III ze szkół Powiatu Sanockiego i Bieszczadzkiego, by walczyć o tytuł „MAŁEGO SUPERMATEMATYKA”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Bartkowska - klasa 1a, Rafał Kilar - klasa 2a, Bartosz Węgrzyniak - klasa 3a.

Zawody podzielone zostały na dwa etapy: konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali 6 zadań, dostosowanych do kategorii wiekowej. Nasi uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami, zdobyli czołowe miejsca.

--- W kategorii klas pierwszych - Natalia Bartkowska zajęła I miejsce.
--- W kategorii klas trzecich - Bartosz Węgrzyniak zdobył tytuł „MAŁEGO SUPERMATEMATYKA”.

W konkursie drużynowym wystartowało 7 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z siedmioma zadaniami, które łączyły zabawę z umiejętnością logicznego myślenia, spostrzegawczością. Podczas rywalizacji ważna była umiejętność logicznego myślenia, sprawnego liczenia, szacowania, a w dużej mierze współpracy w zespole. Różnice punktów między drużynami były niewielkie. W ostatecznej klasyfikacji nasi zawodnicy w zmaganiach drużynowych zajęli VI miejsce. W nagrodę otrzymali puchar, dyplomy oraz upominki.

!!! SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Sobota  13.05.2023  ||    Dodała  Mariola B.