305 |  Klasa 1a podczas Zajęć Edukacyjnych "OGNIK" w PSP w Sanoku...

W dniu 11 maja 2023 r. uczniowie klasy 1a wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „OGNIK” w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

W trakcie zajęć dzieci poznały zagrożenia, jakie może nieść za sobą nieodpowiedzialne używanie np. żelazka, lampy, czy suszarki do włosów w pobliżu źródła wody. Ponadto uczniowie przypomnieli sobie numery ważnych telefonów alarmowych oraz dowiedzieli się w jaki sposób i jakie informacje należy podać w trakcie rozmowy telefonicznej z operatorem linii telefonicznej.

Dodatkowo w trakcie symulowanego pożaru, uczniowie uczyli się, jak rozpoznać, czy w danym pomieszczeniu jest pożar oraz jak szybko i bezpiecznie opuścić dane pomieszczenie.

Pan strażak opowiedział także o wyposażeniu wozów, które biorą w akcjach ratowniczych oraz pokazał sprzęt, jakim posługują się w trakcie interwencji.

!!!  Na koniec dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały próbny alarm
i błyskawiczne przygotowania strażaków do wyjazdu z jednostki  !!!

Poniedziałek  15.05.2022  ||    Dodała  Anna Ł.