314 |  "ZIELONA KLASA", czyli ALTANKA dydaktyczna przy naszej szkole...

Prezentujemy ostatni już projekt realizowany przez uczniów naszej szkoły w ramach programu Finansoaktywni: Budżet. Plan do działania!

Autorami projektu "ZIELONA KLASA - ALTANKA DYDAKTYCZNA” są uczniowie klasy 8b: Julia Wisłocka, Eryk Kowalski i Bartosz Wojdyła.

O realizacji programu i pomyśle na projekt opowiadają autorzy:

Julia:

"Nasza klasa wzięła udział w projekcie ,,Finansoaktywni" organizowanym przez Ministerstwo Finansów.
Najpierw uczestniczyliśmy w lekcjach na temat budżetu zarówno tego domowego jak i tego, który dotyczy naszego państwa.
Potem postanowiliśmy wziąć udział w konkursie polegającym na stworzeniu projektu, który odpowiadałby na potrzeby lokalnego środowiska. Wtedy przyszło nam do głowy, że możemy zrobić coś dla naszej szkoły.
Nasza grupa wpadła na pomysł wybudowania altanki, koło szkoły. Byłaby ona rodzajem klasy lekcyjnej. Nowa, „zielona klasa” powstałaby za szkołą, na miejscu starej sceny. Miałaby wymiary klasy i mogłaby ją zastąpić na wielu przedmiotach.
Altanka byłaby w pełni wyposażona, posiadałaby tablice, ławki, krzesła, stoliki oraz wszystkie rzeczy, które byłyby potrzebne
w czasie lekcji uczniom oraz nauczycielom. Mogłyby być tam prowadzone normalne lekcje i zajęcia pozalekcyjne czy świetlica.”

Bartek:

"Altanka byłaby dostępna do użytku w godzinach 8.00-17.00, czyli w godzinach otwarcia szkoły dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Altana będzie oczywiście monitorowana, co pozwoli na utrzymanie bezpieczeństwa i porządku."

Ciekawą formą promocji projektu ośmioklasistów było wykonanie modelu 3D altanki. Zaprojektował go w specjalnym programie komputerowym Eryk Kowalski, a następnie wydrukował na szkolnej drukarce 3D, którą zakupiliśmy w ramach Ogólnopolskiego Programu LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI.

Uczniowie przygotowali też plakaty, ulotki i inne materiały promocyjne.

!!!  Mamy nadzieję, że pomysł „Zielonej klasy” spodoba się komisji konkursowej
oraz że może kiedyś uda się go naprawdę zrealizować  !!!

Sobota  20.05.2022  ||    Dodała  Irena B.