330 |  "Z książką za Pan Brat", czyli 3a z wizytą w Szkolnej Bibliotece...

Uczniowie klasy 3a, w ramach realizacji bloku tematycznego: ”Z książką za pan brat” uczestniczyli w cyklu zajęć dotyczących książek i czytelnictwa. Próbowały odpowiedzieć na pytania:

- Czym jest dla nas książka?
- Jakiego rodzaju książki czytają najchętniej?
- O czym opowiadają książki?
- Jaki jest ich ulubiony bohater książkowy i jak dbać o książki?

Na jednych z zajęć uczniowie wraz z wychowawcą, panią Anną Blecharczyk udały się do Szkolnej Biblioteki. Pani Renata Handermander - nauczyciel - blbliotekarz, przeprowadziła ciekawe zajęcia, podczas których dzieci pogłębiły umiejętność korzystania z różnego rodzaju słowników. W oparciu o przygotowane zadania, podczas pracy grupowej, wyszukiwały słowa z trudnością ortograficzną, znaczenie związków frazeologicznych oraz wyrazów obcych, odkrywały synonimy podanych wyrazów. Zadania utrwalały także umiejętność wyszukiwania haseł ułożonych w kolejności alfabetycznej.

!!!  Uczniowie przekonali się, jak bardzo przydatna jest umiejętność korzystania ze słowników.
Jak bogaty i złożony jest język ojczysty  !!!

Środa  7.06.2023  ||    Dodały  Anna B. i Renata H.