335 |  "Ciepły kolor dłoni..." - ciekawy, autorski projekt w klasie 8a...

„Blindness separates people from things;
deafness separates people from people.“

Helen Keller

Tłumaczenie:
„Ślepota oddziela ludzi od rzeczy;
głuchota oddziela ludzi od ludzi.”

30 maja 2023r. uczniowie klasy 8a uczestniczyli w autorskim projekcie pt.: „Ciepły kolor dłoni… - na granicy trzech światów: Ciszy, Ciemności i Dźwięku” zorganizowanym przez p. Monikę Kijowską – tyflopedagoga i surdopedagoga. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się, jak wygląda życie osób Głuchoniewidomych, poznali najczęstsze jednostki chorobowe, które prowadzą do jednoczesnej utraty wzroku oraz słuchu, a także nauczyli się dwóch sposobów komunikowania się: alfabetu Lorma oraz alfabetu Braille'a.

Celem zrealizowanego projektu jest uwrażliwienie i zaznajomienie uczestników z problematyką Świata Osób Głuchoniewidomych, ich sposobem funkcjonowania w społeczeństwie oraz podstawowymi sposobami komunikowania się.

Czwartek  8.06.2022  ||    Dodała  Gertruda L. J.