345 |  Dwudniowa wycieczka klasy 8a w Bieszczady...

Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy 8a wybrali się na dwudniową wycieczkę w Bieszczady.

Zwiedziliśmy wewnątrz największą zaporę wodną w Polsce - ZAPORĘ SOLIŃSKĄ, poznając jej historię. Następnie udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego "KNIEJA" w Bieszczadach. W salach znajdowały się fauna i flora regionu, dzieje łowiectwa i leśnictwa.

Kolejną atrakcją były zajęcia survivalowe. Budowaliśmy szałas, rozpalaliśmy ognisko za pomocą krzesiwa. Dodatkowo była zielona kuchnia i zaparzanie leśnej herbaty. Nauczyliśmy się także podstaw przetrwania. Odbyły się rozgrywki między ósmoklasistami: strzelanie z łuku, wbijanie gwoździ na czas, rzuty podkowami i siekierkami do celu. Również uczestniczyliśmy w POSZUKIWANIU SKARBÓW – wyposażeni w mapę, kompas oraz nawigację GPS, poszukiwaliśmy poszczególnych punktów w lesie, gdzie był ukryty skarb. W przerwie mieliśmy wspólne ognisko z kiełbaskami.

Drugiego dnia wybraliśmy się do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Zdobyliśmy szczyt Połoniny Wetlińskiej. Powróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

Grupą opiekowały się: p. Katarzyna Tymcio, p. Edyta Podstawska.

Czwartek  15.06.2022  ||    Dodała  Katarzyna T.