349 |  Wycieczka klasy 2a i 3a do Rzeszowa i Jasionki...

W dniu 14 czerwca uczniowie klasy 2a i 3a wraz z wychowawczyniami p. Mariolą Bodnar, p. Anną Blecharczyk oraz opiekunami p. Katarzyną Styś oraz Moniką Kijowską, udali się na całodzienną wycieczkę szkolną do Rzeszowa i Jasionki.

Jednym z punktów programu była wizyta w Teatrze „MASKA”, gdzie dzieci obejrzały sztukę teatralną „Księga dżungli”. Jest to barwna opowieść o chłopcu o imieniu Mowglim,  wychowywanym i żyjącym wśród dzikich zwierząt w dżungli.  Została pokazana na scenie przy wykorzystaniu nietypowych kostiumów zwierząt, masek i lalek, a tajemniczość świata natury podkreśliła niezwykła muzyka. Sztuka na pewno zostanie w pamięci dzieci i skłoni do przeczytania książki.

Po przedstawieniu uczniowie udali się na zajęcia warsztatowe dotyczące rodzaju lalek i sposobów ich animacji. Dzięki temu zobaczyły jak wyglądają i jak się poruszają: pacynki, marionetki, jawajki, kukiełki. Miały też okazję –z pomocą rekwizytów - tworzyć  własne, krótkie scenki dramowe.

Po wizycie w teatrze czekał na dzieci smakowity obiad serwowany w Zajeździe „OSTOYA”.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie i zajęcia w Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce, gdzie znajdują się niezwykle ciekawe interaktywne ekspozycje, pracownie i wystawy mobilne. Przy korzystaniu z eksponatów można było wykorzystywać nie tylko ręce i wzrok, ale także słuch, dotyk i całe ciało w ruchu. Niektóre eksponaty umożliwiały  wcielenie się w odpowiednie role, np. pilota, mechanika czy kontrolera ruchu. Czas spędzony w centrum nauki był dla wszystkich niezwykle ekscytujący.

Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone i pełne wrażeń.

!!!  Wychowawczynie obu klas bardzo dziękują opiekunom oraz przedstawicielom rodziców:
Paniom Annie Bodziak i Katarzynie Kucharskiej, które pomagały w sprawowaniu opieki nad dziećmi  !!!

Poniedziałek  19.06.2023  ||    Dodały  Anna B. i Katarzyna S.