2 |  Brawo, Brawo, Brawo dla naszych uczniów, nauczycieli i SP 6 w Sanoku...

Mamy prawdziwe powody do zadowolenia, a nawet do dumy. Wyniki naszych absolwentów 2023 są bardzo dobre i jasno przedstawiają wysoką jakość nauczania naszej placówki.

Egzamin ósmoklasistów odbył się w dniach 23-25 maja 2023 roku i obejmował trzy przedmioty: język polski, matematykę i język angielski. W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 38 uczniów.

WYNIKI Z JĘZYKA POLSKIEGO.

Arkusz standardowy zawierał 19 zadań. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można było uzyskać maksymalnie 45 punktów. Średni wynik naszych uczniów to aż 71%. Średni wynik naszej szkoły jest wyższy od wyniku uzyskanego przez uczniów w gminie Sanok, w powiecie, województwie i w Polsce (średni wynik w Polsce 66%). Wynik szkoły jest najwyższy w gminie miasta Sanoka.

WYNIKI Z MATEMATYKI.

Arkusz standardowy zawierał 19 zadań, w tym 15 zadań zamkniętych (zadania wyboru wielokrotnego, zadania prawda-fałsz i zadania na dobieranie) i 4 zadania otwarte. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można było uzyskać maksymalnie 25 punktów. Średni wynik naszych uczniów to 54%. Jest on nieco wyższy od średniego wyniku uczniów w Polsce, który wynosi 53% wyniku Wśród sanockich szkół znaleźliśmy się na 4 miejscu.

WYNIKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

Arkusz standardowy zawierał 46 zadań, zgrupowanych w 14 wiązek. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można było uzyskać maksymalnie 55 punktów. Średni wynik naszych uczniów to 74%. Jest wyższy od wyniku średniego uzyskanego przez uczniów w Polsce (66%) i plasuje się na II miejscu w Sanoku.

Po analizie powyższych danych można śmiało stwierdzić, że poziom nauczania w Szkole Podstawowej nr 6 w Sanoku stoi na wysokim poziomie, a uczniowie idący do szkół ponadpodstawowych mogą być dumni że są z „szóstki”. Rezultaty nauczania zadowalają również nauczycieli, ale możemy obiecać, że nie spoczniemy na laurach.

!!!  W nowym roku szkolnym dołożymy wszelkich starań,
aby utrzymać, a nawet znacznie poprawić jakość pracy naszej szkoły  !!!

Wtorek  30.08.2023  ||    Dodała  Dorota A.