6 |  Burmistrz wręczył STYPENDIA za bardzo dobre wyniki w nauce...

„Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi.”
– Platon

Wiedzą o tym uczniowie naszej szkoły, którzy bardzo ciężko pracowali w zeszłym roku szkolnym. Nagrodą za ich wysiłek było świadectwo z paskiem, liczne nagrody oraz stypendium burmistrza miasta Sanoka.

Rozdanie nagród odbyło się we wtorek 29 sierpnia w auli Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Stypendia wręczali burmistrz Tomasz Matuszewski wraz z panią wiceburmistrz Jowitą Nazarkiewicz.

Program stypendialny powstał w maju 2020 roku, kiedy Rada Miasta Sanoka na wniosek burmistrza uchwaliła Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Sanoka.

Stypendium za wyniki w nauce przyznaje się uczniom, którzy uzyskali średnią ocen 5,4 w przypadku uczniów klas od czwartej do szóstej oraz 5,3 w przypadku uczniów klas siódmych i ósmych oraz uczniów, którzy z egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej uzyskali co najmniej 90% możliwych do zdobycia punktów przy średniej z ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych wynoszącą co najmniej 4,75.

Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymało 15 osób.

Są to: Aleksandra Jagniszczak, Martyna Kozioł, Natalia Buras, Oliwia Trybała, Maria Janik, Nikodem Bat, Magdalena Bochnak, Milan Jeziorski, Maja Podstawska, Jakub Solecki, Bartosz Pudelski, Michał Bąk, Anna Nowak, Karolina Żyłka, Karolina Kowalik.

!!!  SERDECZNIE GRATULUJEMY  !!!

Wtorek  5.09.2023  ||    Dodała  Dorota A.