18 |  Poznawanie przez eksperymentowanie - Mobilna Wystawa PCN „Łukasiewicz”...

19 września gościliśmy w naszej szkole animatorów z Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” z Naukową Wystawą Mobilną.

Animatorzy zaprezentowali interaktywne eksponaty, które nawiązywały do tego, co można doświadczyć w siedzibie PCN w myśl haseł: „Świat wokół nas", „Cykl życia drzewa", „Nasza cywilizacja", „My ludzie", „Momenty obrotowe", „Kto dalej", „Siła ludzkich mięśni".

Uczniowie naszej szkoły mogli, pod czujnym okiem animatorów przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty z momentem bezwładności, wypróbować siłę swoich mięśni, sprawdzić jak powstaje film animowany, poznać cykl życia drzewa.

Mobilna wystawa pokazuje w „pigułce” to, co można zobaczyć, dotknąć i testować w siedzibie Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce.

!!!  Dziękujemy animatorom za ciekawe i pasjonujące doświadczenia  !!!

Czwartek  21.09.2023  ||    Dodała  Mariola B.