23 |  "Dbamy o własne bezpieczeństwo" - wykorzystanie symulatora przejścia dla pieszych...

28 września uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Dbamy o własne bezpieczeństwo”, podczas których na podstawie tekstów, ilustracji i własnych doświadczeń omówiono zasady bezpieczeństwa obowiązujące w domu, na podwórku, w szkole i na placu zabaw. Przypomniano również zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Uczniowie ćwiczyli umiejętność przechodzenia przez jezdnię korzystając z wirtualnego symulatora przejścia dla pieszych. To urządzenie umożliwia bezpieczną naukę korzystania z przejścia dla pieszych z sygnalizacją i bez sygnalizacji oraz przejścia na drugą stronę ulicy przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Podczas zajęć uczniowie uczyli się podejmowania decyzji o możliwości przejścia przez jezdnię, obserwowali pojazdy i oceniali ich odległość. Przypomniano również uczniom o konieczności posiadania elementów odblaskowych, szczególnie wieczorem.

!!! Pamiętajmy: bezpieczeństwo przede wszystkim !!!

Czwartek  28.09.2023  ||    Dodała  Mariola B.