28 |  Warsztaty Językowe EUROWEEK z udziałem naszej młodzieży...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 5-cio dniowych warsztatach języka angielskiego w Różance w woj. dolnośląskim. 26 osób oraz 3 opiekunów 20 września wyruszyło do Opola.

Tam odwiedziliśmy ZOO i Muzeum Piosenki Polskiej, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne na warsztatach „Ale Wokale!”. Efekt pracy został nagrany w studio przez profesjonalnego muzyka.

Dalej wyruszyliśmy do Różanki, gdzie czekali na nas wolontariusze z Gruzji, Meksyku, Filipin, Indii i Kolumbii. Do ośrodka przyjechali również uczestnicy z trzech innych szkół w Polsce.

Przez kolejne dni uczniowie klasy 6, 7 i 8 brali udział w zajęciach doskonaląc swoje umiejętności językowe oraz interpersonalne. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim a uczestnicy poddawani byli różnym aktywnościom od artystycznych przez społeczne i obywatelskie jaki i działania rozwijające przedsiębiorczość i twórcze myślenie. Każde zadanie przedstawiana było na forum grupy w formie występu czy prezentacji. Uczniowie nawiązali znajomości z rówieśnikami z Halinowa, Zaborowa i Witeradowa. Kompetencje kluczowe były doskonalone w bardzo naturalny sposób.

Będąc w odległym nam województwie zwiedziliśmy nocą zamek w Międzylesiu, w którym to jest CZARNA WIEŻA - dzisiaj białą z ukrytą w niej piękną Agnes. W drodze powrotnej mogliśmy poznać kolejną perełkę Ziemi Kłodzkiej - Kopalnie Złota w Złotym Stoku i ducha Gertrudy. Poznaliśmy również prace niektórych maszyn w Osadzie Górniczej.

24 września przy pięknej jesiennej aurze wróciliśmy do Sanoka pełni wrażeń i wiedzy zdobytej w czasie warsztatów.

Ksiądz Michał Bester, p. Agnieszka Mandzelowska i p. Gertruda Lubieneicka-Jakiel pełnili opiekę w czasie wyjazdu.

!!!  Dzięki przychylności pni Dyrektor - Barbary Zdybek
oraz zaangażowaniu Rodziców i pani Gerty udało się zorganizować wyjazd  !!!

Piątek  29.09.2023  ||    Dodała  Gertruda L. J.