29 |  Warsztaty edukacyjno - konstrukcyjne w ramach Programu EDUKIDO w klasie 2a i 3a...

29 września uczniowie klasy 2a i 3a uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-konstrukcyjnych, realizowanych w ramach Programu EDUKIDO. Jest to program edukacyjny, który kształtuje ciekawość świata poprzez zabawę klockami LEGO.

Na początku zajęć uczniowie klasy 3a przedstawili ciekawostki o najpopularniejszych klockach na świecie. Zebrane informacje zaprezentowali w formie plakatów. Następnie odbyła się część warsztatowa, którą poprowadziła Pani Wiktoria Gierut – instruktor z CENTRUM EDUKIDO. Tematem przewodnim zajęć była GRAWITACJA. Prowadząca przybliżyła uczniom pojęcie grawitacji oraz wyjaśniła, na czym będzie polegało zadanie. Następnie dzieci konstruowały z klocków motocykle. Wszyscy bardzo się starali i wkładali w swoją pracę wiele wysiłku. Pojazdy musiały być bowiem tak wykonane, aby mogły swobodnie poruszać się po rampie.

Gdy wszystkie modele były już skonstruowane, nadszedł czas na kulminacyjny moment zajęć - „TEST” motocykli na rampie. Z każdym kolejnym zjazdem po torze uczniowie udoskonalali swoje pojazdy tak, aby nie uległy one zniszczeniu podczas poruszania się po rampie. Zajęciom, opartym na ćwiczeniu umiejętności konstrukcyjnych towarzyszyła radość dobrej zabawy, zaś dodatkowym atutem spotkania było rozwijanie wyobraźni przestrzennej.

!!!  Każdy uczeń na pamiątkę udziału w warsztatach otrzymał dyplom  !!!

Piątek  29.09.2023  ||    Dodała  Mariola B.