37 |  Warsztaty Edukacyjne Firmy EDUKIDO z wykorzystaniem klocków LEGO...

3 października uczniowie klasy 1b wzięli udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez instruktorów EDUKIDO z wykorzystaniem klocków LEGO.

Nie od dziś wiadomo, że zabawa jest najlepszą nauką. Dzięki niej rozwija się dziecięca ciekawość, kreatywność i logiczne myślenie.

Tematem przewodnim warsztatów był średniowieczny zamek. Dzieci w małych grupach samodzielnie tworzyły z klocków elementy zamku: baszty, targ, zagrodę, cech rycerski czy komnatę, a także mury obronne zamku. Na koniec wszystkie elementy połączono w jedną budowlę. Efekt był wspaniały. Uczniowie zgodnie współpracowali, pomagali sobie nawzajem i cieszyli się z pięknego efektu końcowego.

Miłym akcentem na zakończenie zajęć było wręczanie dyplomów dla każdego uczestnika warsztatów.

!!!  Dziękujemy EDUKIDO  !!!

Czwartek  5.10.2023  ||    Dodała  Ewa M.