42 |  Światowy Dzień Zwierząt w naszej szkole...

W związku z przypadającym 4 października „Światowym Dniem Zwierząt” w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie.  Odwiedzili nas pan GOPR-owiec ze swoim podopiecznym -psem ratownikiem oraz panie z OTOZ Animals.

Pani Agnieszka Cecułą oraz uczniowie Oddziału Przedszkolnego przygotowali taniec „DŻUNGLA”. Uczniowie Gromady Zuchowej Zosia Kaszowska, Jula Borek, Maja Cecuła, Martynka Michniak oraz Natalia Bartkowska wyrecytowały wiersze o zwierzętach.  Święto Zwierząt uświetniły wyśpiewane przez Marysię, Natalię, Hanię i Małgosię piosenki przygotowane na tę okazję z panią Renatą HandermanderSzkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę karmy i przysmaków dla potrzebujących „CZWORONOGÓW”.

W trakcie warsztatów pan z GOPR opowiadał, jak wygląda praca jego psa.  Zaprezentował różne umiejętności ratownika oraz odpowiedział na wiele pytań uczniów i kadry dotyczące pracy, szkoleń i życia psa ratownika. Wszyscy uczniowie mogli pogłaskać bardzo mądrego czworonoga.

Panie z OTOZ Animals zaprezentowały swoich podopiecznych psa i kota oraz przedstawiły sytuację porzuconych zwierząt oraz ich pracy. Nawiązały również do losu zwierząt wolno żyjących. Poruszyły problem z jakim będą się zmagać zwierzęta w czasie zimy. Zwierzęta towarzysza nam w życiu codziennym i dlatego też każdy uczeń mógł pokazać swojego pupila i przyłączyć się do stworzenia wystawy a zarazem dekoracji „NASI ULUBIEŃCY”.

Artystycznie pomogły pani Pelagia Bąk i pani Barbara Krajewska.

!!!  Akcję w szkole przygotowała pani Gerta Lubeineicka Jakiel i pani Agnieszka Cecuła  !!!

Piątek  6.10.2023  ||    Dodała  Gertruda L. J.