51 |  Zamiana ról, czyli UCZEŃ - NAUCZYCIELEM w klasie 3a...

13 października obchodziliśmy w szkole - Dzień Edukacji Narodowej.

W tym dni w klasie 3a nastąpiła ZAMIANA RÓL, czyli uczniowie postanowili wcielić się w rolę nauczyciela. Małgosia i Lena poprowadziły zajęcia na temat sztuki porozumiewania się zwierząt. Ignacy przyprowadził do klasy swojego psa, opowiedział o zwyczajach i ulubionych zabawach swojego pupila. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość głaskania pieska oraz wykonywane przez niego sztuczki.

Zajęcia matematyczne prowadzili Bartek i Wiktoria. Zorganizowali gry, konkursy, quizy sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia.

Bartek, Patryk, Franek i Ignacy przygotowali niezwykle ciekawą lekcję informatyki, na temat znanej i popularnej wśród uczniów gry komputerowej Minecraft. W formie plakatu zaprezentowali historię oraz edukacyjne walory tej gry, która rozwija wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, umiejętność współpracy, planowania, uczy budowania, a nie niszczenia.

Prowadzone lekcje przez uczniów, ale również czas przygotowań do ich poprowadzenia (wyszukiwanie informacji, wymyślanie zagadek, quizów, gier) wymagało od dzieci ogromnego zaangażowania. Okazało się, że nie było to takie łatwe zadanie, ale na pewno dostarczyło wiele radości i satysfakcji.

!!!  Dziękuję wszystkim, byliście fantastyczni  !!!

Piątek  13.10.2023  ||    Dodała  Mariola B.