57 |  Wycieczka uczniów klasy 2a i 3a do Ustrzyk Dolnych...

17 października 2023r uczniowie klasy 2a i 3a wybrali się do Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych.

W salach ekspozycyjnych w poszczególnych podświetlonych gablotach, opisywanych przez panią przewodnik przyglądali się okazom ptaków, owadów oraz ssaków występujących w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Obserwowali ciekawe zwierzęta, min. niedźwiedzia, żubra, łosia, wilka.

Pod szklaną podłogą na „INTERAKTYWNEJ ŁĄCE” podziwiali modele roślin i zwierząt.

Odwiedzając różne stanowiska multimedialne, poznawali informacje na temat zgromadzonych okazów zwierząt oraz okolicznych atrakcji przyrodniczych.

Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Młynarstwa, gdzie zapoznali się z procesem i maszynami z  XIX i XX do mielenia mąki.

Po smacznym obiedzie udaliśmy się na poczęstunek do Słodkiego Domku w Lesku.

Dla wszystkich było to pasjonujące odkrywanie swojej małej ojczyzny, a także ciekawa lekcja przyrody, podczas której towarzyszyła nam wyśmienita zabawa i piękna pogoda.

Sobota  21.10.2023  ||    Dodała  Anna Ł.