60 |  Uczniowie klasy 3a z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku...

20 października uczniowie klasy 3a uczestniczyli w wycieczce do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, której głównym celem było zapoznanie z pracą policjanta. Była to również okazja do rozmowy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Aspirant Izabela Rowińska-Ciępiel oprowadziła uczniów po budynku komendy, opowiedziała o pracy w policji, pokazała sprzęt do ochrony osobistej, który mundurowi wykorzystują podczas zabezpieczania imprez masowych i meczów.

Niezapomniane emocje wzbudziła prezentacja sprzętu technika kryminalistyki, który opowiedział dzieciom na czym polega jego służba i jak ważne ma znaczenie w wykrywaniu sprawców przestępstw. Na pamiątkę uczniowie mogli odbić swoje linie papilarne. Największą jednak atrakcją dla chłopców była wizyta w policyjnym garażu, gdzie mogli wsiąść za kierownicę radiowozu i poczuć się jak stróże prawa. Nie zabrakło również sesji zdjęciowej z maskotką policyjną – Pingwinem.

!!!  Dziękujemy aspirant Izabeli Rowińskiej- Ciępiel za tak miłe przyjęcie i cierpliwość, a także poświęcony czas  !!!

Wtorek  24.10.2023  ||    Dodała  Mariola B.