KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU

 

82 |  Obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania...

STRONA GŁÓWNA

Edukacja zdrowotna jest bardzo ważna dlatego w naszej szkole staramy się uczyć prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

Bardzo dobrym momentem ku temu są obchody Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, które przypadają na 8 listopada. Celem tego święta jest przede wszystkim promowanie zdrowego jedzenia oraz profilaktyka chorób będących konsekwencją złej diety. W tym roku gościliśmy panie dietetyczki Izabelę Pałys i Agnieszkę Głaz-Żebracką z Gabinetu 3 Kroki, które podczas prelekcji w przekazały naszym uczniom wiele bardzo ważnych informacji odnośnie produktów, które są przez nich spożywane. Spotkania te miały na celu przybliżyć uczniom zalety zbilansowanego odżywiania i wiedzę, jak świadomie wybierać produkty żywnościowe, aby w dorosłym życiu prowadzić zdrowy styl życia.

Obchodom Dnia Zdrowego Jedzenia współtowarzyszył Szkolny Konkurs „Talerz pełen zdrowia”, w którym to młodsi uczniowie przygotowywali plakaty promujące zdrowy posiłek, zaś uczniowie klas starszych samodzielnie w domu wykonywali zdrowe danie.

Zwycięzcami konkursu zostali:

--- kategoria klas 0-III:

I miejsce: Julia Borek (2a)
II miejsce: Nikola Pietruszka (2a), Franciszek Rakoczy (3a)
III miejsce: Maja i Adam Cieślik (2a)

Wyróżnienia: Zofia Kaszowska (2a), Marcin Maciechowski (1a), Jagoda Biłek (1b), Adam Pach (1a)

--- kategoria klas IV-VIII:

I miejsce: Lena Jachimowska (7a)
II miejsce: Laura Jachimowska(4a)
III miejsce: Joanna Biega (4a)

Wyróżnienia: Małgorzata Łonyszyn (4a), Michał Zubik (5b)

!!!  Zwycięzcom gratulujemy wygranej,
a wszystkim uczestnikom dziękujemy za przepiękne prace  !!!

Coroczne uczestnictwo naszej szkoły w obchodach Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, stanowi jeden z elementów polityki sieci Szkół Promujących Zdrowie, do których staramy się przystąpić. Organizatorkami wydarzenia były Panie: Anna Fedyń i Ewelina Krawiec.

 

Środa  15.11.2023  ||    Dodały  A. Fedyń i Ewelina K.