84 |  Miejskie obchody Święta Niepodległości...

11 listopada 2023 roku odbyły się Miejskie Obchody Odzyskania Niepodległości.

Po mszy świętej Pani Dyrektor Barbara Zdybek w asyście Maji Podstawskiej i Milana Jezierskiego reprezentując sanockie szkoły podstawowe i przedszkola złożyła kwiaty pod Krzyżem Poległych w obronie wiary, kościoła, Ojczyzny. W uroczystościach brał udział Poczet Sztandarowy z naszej szkoły w składzie: Michał Bąk, Szymon Kielman, Filip Hostyński, Karolina Wyżycka, Klaudia Mazur.

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten wieńczy blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości. Niepodległość, wywalczyli sobie sami Polacy wykorzystując zaistniałe sprzyjające okoliczności historyczne. W bieżącym roku przypada 105 rocznica tego wydarzenia.

Środa  15.11.2023  ||    Dodał  Maciej K.