89 |  „Brzydkie Kaczątko”, czyli DZIEŃ TOLERANCJI…

16 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji klasa 3 zaprosiła swoich kolegów i koleżanki z klas 0-6 na przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”, które to świetnie ukazuje odmienność.

Tolerancja to szacunek i akceptacja. Nie można krzywdzić tych, którzy wydają nam się inni. „Inny” nie znaczy gorszy. Akceptujemy drugiego człowieka takim, jaki on jest. Biedny, czy bogaty, gruby, czy chudy, ładny, czy brzydki, „Okularnik”, czy „Piegowaty” to każdy z nas tworzy ten świat - piękny i kolorowy. Nie czyńmy drugiemu tego czego nie chcielibyśmy sami doświadczać.

„Kaczątko” czuło, że jest inne i nie trzeba było mu o tym przypominać natomiast „Łabędź” zachwycił już wszystkich. Uczniowie klasy 3 znakomicie odegrali swoje role a morał z bajki pozostanie na długo w naszej pamięci.

Przedstawienie przygotowała pani Mariola Bodnar z pomocą p. Gertrudy Lubienieckiej Jakiel.

!!!  Dziękujemy wszystkim za udział w przedstawieniu  !!!

Poniedziałek  20.11.2023  ||    Dodała  Gertruda L. J.