96 |  "JAŚ i MAŁGOSIA" w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa...

Teatr to sztuka, która pełni ważną rolę w kulturze ludzkiej, łączy ze sobą aktorów, słowa, ruch i piękne dekoracje tworząc przestrzeń, w której opowiadana jest dana historia.

Dnia 22.11.2023 r. klasy 1a i 1b wybrały się do Sanockiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. "Jaś i Małgosia" wystawiony przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa.

Uczniowie zostali pouczeni o wyjątkowym zachowaniu się w miejscu jakim jest teatr, a następnie, gdy przedstawienie się zaczęło, dzieci miały okazję aktywnie w nim uczestniczyć. Kontakt ze sztuką, z teatrem, to uwrażliwienie na piękno, krzewienie kultury i estetyki żywego słowa, podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki. Teatr, krótko mówiąc to wyjątkowe i magiczne miejsce, które zabrało naszych uczniów do innego świata - do świata Jasia i Małgosi.

Po spektaklu, kiedy wróciliśmy do szkoły, podsumowaliśmy wszelkie nauki jakie niesie obejrzana przez nas historia, jak również dyskutowaliśmy na temat naszych wrażeń związanych z teatrem, aktorami, grą świateł, itp.

Czwartek  23.11.2023  ||    Dodała  Sabina K.