98 |  Światowy Dzień PLUSZOWEGO MISIA - 25 listopada...

Miś, wiadomo to nie od dziś, jest przyjacielem każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów, przytulić do spania, a wtedy żaden zły sen nie jest nam straszny.

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, dlatego też dzisiejszego dnia klasa 1a obchodziła to święto ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

Najpierw każdy uczeń wylosował etykietkę misia ze znanych nam bajek, które przypiął do swojej bluzeczki.

Następnie wychowawczyni klasy przedstawiła dzieciom prezentację odnośnie tegoż święta, zapoznając również dzieci z ciekawą historią pluszowego misia. Dzieci miały okazję rywalizować w grupach rozwiązując rebusy, puzzle, zadania tekstowe, w których oczywiście głównym bohaterem był miś, miały okazję nakarmić głodne misie pomagając im zjeść dłuuuugą kluseczkę spaghetti ćwicząc przy tym rączki, tańczyć do misiowych piosenek z naszymi pluszakami.

Miś, który przygotowuje się do snu zimowego musiał wracać do swojej gawry, więc musieliśmy go z żalem pożegnać, ale zaprosiliśmy go na przyszły rok.

Na koniec dzieciaczki wykonały pacynkową misiową rodzinkę na każdy ze swoich paluszków.

Zapraszamy do pooglądania relacji.

Piątek  24.11.2023  ||    Dodała  Sabina K.