100 |  Popularyzacja CZYTELNICTWA w klasie 1a...

27 listopada klasa 1a uczestniczyła w lekcji bibliotecznej po wcześniejszym zaproszeniu przez p. Renatę Handermander - nauczyciela - bibliotekarza, w celu promowania czytelnictwa wśród dzieci oraz z okazji ostatnio obchodzonego Dnia Misia.

Uczniów wyobraźnię pani bibliotekarka rozbudziła opowiadając kilka przygód bohaterów niektórych książek, nie kończąc ich, po to, aby zachęcić do wypożyczania książek i przekonania się samemu jakie jest zakończenie danej historii. Dzieci miały okazję przeglądać książki, poczuć ich zapach, poznać różne czcionki, ilustracje, oprawy.

Uczniowie poznali również zasady panujące w bibliotece oraz zasady wypożyczania książek.

Do klasy każdy wrócił z wypożyczoną przez siebie pozycją, a w niektórych przypadkach z kilkoma.

!!!  Dziękujemy pani Renatce Handermander za zaproszenie  !!!

Wtorek  28.11.2023  ||    Dodała  Sabina K.