103 |  "ZDOBYWCY TALENTÓW", czyli warsztaty chemiczne w klasie 3a...

30 listopada uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach chemicznych prowadzonych przez edukatorów Fundacji „ZDOBYWCY TALENTÓW”.

Podczas zajęć dzieci ubrane w laboratoryjne okulary i fartuchy zostały wprowadzone w niezwykły świat chemii. Poznały tajemnice tej nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie eksperymentów. Dowiedziały się, czym jest suchy lód, wywoływały własne wulkany i zobaczyły, jak powstaje ogień bez użycia zapałek. W programie znalazły się również samodmuchające się balony, ogień na ręce i niespodzianki chemiczne.

Eksperymenty wzbudziły w dzieciach ciekawość, oswoiły z nieznanymi dotąd zjawiskami. Okazało się, że świat chemii to nie tylko nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa.

Czwartek  30.11.2023  ||    Dodała  Mariola B.